Historia Mundo Galgo

Historia powstania Mundo Galgo jest ważna, ponieważ czyni nas bardziej wiarygodną marką charcich produktów. Nazwa Mundo Galgo pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza "Świat Charta".

Mundo Galgo to świat dla charta

Wszystko rozpoczęło się w 20 lutego 2014 r., kiedy to w Poznaniu zarejestrowano Fajną sp. z o.o., która objęła sprzedaż produktów dla chartów. Pracą administracyjną i logistyczną zajęła się Natalia Janowska.

Sklep Mundo Galgo z miesiąca na miesiąc zwiększał ilość sprzedawanych produktów, w związku z czym kilkakrotnie zmieniał swą siedzibę. Urodziny sklepu obchodzone są 22 września, co wiąże się z pierwszymi złożonymi zamówieniami na www.mundogalgo.com. Data ta jest nieprzypadkowa, ponieważ tego samego dnia przyszła na świat whippetka Tristana LAZARUS, która pod koniec listopada 2014 r. stała się częścią rodziny Natalii. Tianka (tak pieszczotliwie została nazwana Tristana) dzielnie pomagała swojej pani w tworzeniu pierwszych produktów wyprodukowanych przez Natalię. 

Po trzech latach marka Mundo Galgo stała się własnością Natalii Janowskiej w działalności założonej 5 października 2016 r. Natalia, jako rękodzielnik, zaczęła produkować pierwsze obroże i ubranka dla chartów jeszcze pod szyldem Fajnej sp. z o.o.

Właścicielka Mundo Galgo pierwszą styczność z chartami miała dużo wcześniej, w rodzinnych stronach (mowa o coursingach w Swornegacich) oraz podczas studiów w Czechach w 2012-2013 r.

Jeszcze w 2016 r. Mundo Galgo znalazło siedzibę dla swojego sklepu oraz pracownie, gdzie mogłyby powstawać wszystkie produkty.

Zapraszamy na Grottgera 3a/17, gdzie każdy może przyjść ze swoim chartem i zobaczyć, gdzie powstają obroże, smycze, szelki, ubranka i wiele innych produktów.

W połowie 2017 r. Mundo Galgo przeszło rebranding i tak prezentuje ŚWIAT CHARTA.