Historia Mundo Galgo

Historia powstania Mundo Galgo jest ważna, ponieważ czyni nas bardziej wiarygodną marką charcich produktów. Nazwa Mundo Galgo pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza "Świat Charta".

Mundo Galgo to świat dla charta

Sklep Mundo Galgo został założony w 2014 r. Urodziny sklepu obchodzone są 22 września, co wiąże się z pierwszymi złożonymi zamówieniami na www.mundogalgo.com. Data ta jest nieprzypadkowa, ponieważ tego samego dnia przyszła na świat whippetka Tristana LAZARUS, która pod koniec listopada 2014 r. stała się częścią rodziny Natalii Janowskiej, która prowadzi sklep. Tianka (tak pieszczotliwie została nazwana Tristana) dzielnie pomagała swojej pani w tworzeniu pierwszych produktów. 

Właścicielka Mundo Galgo pierwszą styczność z chartami miała dużo wcześniej, w rodzinnych stronach (mowa o coursingach w Swornegacich) oraz podczas studiów w Czechach w 2012-2013 r.

Jeszcze w 2016 r. Mundo Galgo znalazło siedzibę dla swojego sklepu oraz pracownie, gdzie mogłyby powstawać wszystkie produkty.

W połowie 2017 r. Mundo Galgo przeszło rebranding i tak prezentuje ŚWIAT CHARTA.

 

Po ponad 4 latach przyszła pora na kolejne zmiany - otwarcie sklepu stacjonarnego z zapleczem i miejscem magazynowym. Zapraszamy na ul. Niegolewskich 7, gdzie każdy może przyjść ze swoim chartem i zobaczyć, gdzie powstają obroże, smycze, szelki, ubranka i wiele innych produktów.