Linki dla charciarzy

Poniżej znajdziesz linki do interesujących stron internetowych, blogów, fanpage'ów etc. Jeśli takową posiadasz - skontaktuj się z nami, a ma szansę znaleźć się również na poniższej liście.

 

Ogólne:

www.zkwp.pl - Związek Kynologiczny w Polsce

www.wyscigi.zkwp.pl - kalendarz coursingów i wyścigów chartów

www.abc.com.pl - podstawa prawna do wydania zezwolenia na posiadanie charta/mieszańca charta - Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 5 lipca 2010 r.w sprawie warunków i sposobu hodowania i utrzymywania chartów rasowych oraz ich mieszańców (Dz.U. Dz.U.2010.135.909)

www.charty.pl - strona traktująca o chartach w ogóle i szczególe. Znajdziesz tu rys wielu ras chartów, ich szeroko pojęty kontekst kulturowy oraz wiele charcich tropów w kulturze. Strona jest prawdziwą kopalnią praktycznej wiedzy dotyczącej życia z chartami oraz charcich impresji właścicieli psów z X grupy FCI. Użytkowość chartów, problemy zdrowotne oraz żywienie psów to niezwykle istotny aspekt portalu.

 

Dla charcików włoskich:

www.facebook.com/Azul-Perro-Tribute - fanpage organizujący zniżki na badania przesiewowe charcików włoskich w celu wczesnego wykrycia zmian chorobowych dotykających naszych maleństw

www.facebook.com/groups/CharcikiWloskiePL/ - grupa miłośników i właścicieli charcików włoskich. Dla wymiany doświadczeń, zbierania rad i po prostu cieszenia się wspólnie tymi uroczymi stworzeniami. Idealne miejsce do dzielenia się zdjęciami swoich pupili, a może i do nawiązania nowych przyjaźni?

 

Dla saluki:

www.saluki.pl - dopiero się buduje, będzie to kompendium wiedzy o chartach perskich

www.facebook.com/salukiwpolsce - fanpage dla właścicieli, hodowców i miłośników chartów perskich

 

Dla whippetów:

www.whippety.topcharty.net - strona poswięcona chartom angielskim whippetom, a konkretnie ich historii w Polsce. Można tu znaleźć rodowody psów urodzonych w Polsce, a także przywiezionych do Polski z zagranicy. Na bieżąco uzupełniane są wyniki wystaw, coursingów, wyścigów oraz innych dziedzin, w których whippety mają możliwość się wykazać.

 

Dla borzojów:

www.charty.pl - strona prowadzona przez hodowcę i pasjonatów borzojów, traktująca o chartach w ogóle i szczególe . Znajdziesz tu zarówno rys wielu ras chartów, ich szeroko pojęty kontekst kulturowy oraz wiele charcich tropów w kulturze. Charty.pl to także prawdziwa kopalnia praktycznej wiedzy dotyczącej życia z chartami oraz charcich impresji właścicieli psów z X grupy FCI. Użytkowość chartów, problemy zdrowotne oraz żywienie psów to niezwykle istotny aspekt portalu charty.pl
Strona prowadzona przez hodowcę i pasjonatów borzoji.

 

Dla pocenco:

www.facebook.com/Rescothepodenco - fanpage o podenco Resco

 

Blogi i inne:

www.blog.zrozumiecdoglebnie.pl - blog Zrozumieć DOGłębnie jest o szkoleniu psów, kwestiach związanych z psimi zachowaniami i emocjami oraz o życiu z whippetem Wallym - nieodłącznym towarzyszem i najlepszym nauczycielem psiego języka Karoliny Jakubeckiej.

blog.talkwithdog.pl/ - trener psów i psycholog Magdalena Berecka uczy efektywnej komunikacji, pomaga znaleźć wspólną drogę przez życie człowieka i psa.

www.facebook.com/LLsighthounds/ - charcie prace Jagody Lechowicz, głównej graficzki Mundo Galgo - jeśli chcesz podobiznę swojego psiaka w podobnym stylu, to Jagoda i jej whippetka Nox serdecznie zapraszają.

www.facebook.com/Space-For-Chart - Ola Wis opowiada o życiu z Chartem Polskim oraz mieszańcem z dolewką whippeciej krwi pod jednym dachem. Dzieli się doświadczeniami, zdjęciami, filmami, sztuką własnego autorstwa. Stara się zwracać szczególną uwagę na czynniki specyficzne i te nietypowe, bo życie z Chartem to nie jest rzecz oczywista. To styl życia - swoisty LAJFSTAJL.

www.maybechart.pl/ - dwa psy, dwa charty i My. Czyli o tym jak zeszliśmy na psy, i jak nam z tym dobrze.

chartheros.blogspot.com/ - Heros (mix charta angielskiego whippeta) zaprasza na swój fanpage i na bloga.